728×90 Banner

ADIYAMAN AK PARTİ KADIN KOLLARI’NDAN KIZILAYA KAN BAĞIŞI

0 548

Türk Kızılay Adıyaman Şubesi’nin aralıksız sürdürdüğü kan bağışı çalışmalarına bir destek de AK Parti İl Kadın Kolları Teşkilatından geldi.

Türk Kızılay Adıyaman Şubesi, sürekli bir ihtiyaç olan kan temininin aralıksız devam etmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Adıyaman Halkı, kan bağışı kampanyalarına büyük ilgi göstererek, kan temini çalışmalarına destek veriyor.

Türk Kızılay Adıyaman Şubesi’nin bu anlamdaki çabalarına bir destek de AK Parti İl Kadın Kolları Yönetiminden geldi.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Kadın Kolları Başkanı Perihan Gümüş ve Yöneticileri, düzenlenen organizasyonla Türk Kızılay Adıyaman Şubesi’nin Demokrasi Parkında her gün düzenli olarak hizmet veren seyyar kan bağışı aracında bağışta bulundu.

İl Başkanı Mehmet Dağtekin gazetecilere yaptığı açıklamada, Kadın Kollarımız Perihan Gümüş ve yönetimine bu duyarlılığından dolayı teşekkür ettiğini söyledi.

Dağtekin, ” Parti yönetimimiz ve teşkilatımız olarak Kızılay’a detsk olmak için buradayız. Yaptığımız ikinci program bu, kadınlarımız analar bizde analarımızın kanı dolaştığı gibi bu kanlarıda milletimize vermek için buradalar. Pandemi sonrası Kızılay’ımızın elbetteki kan ihtiyacı her zamankinden daha fazla, bu duyarlılığından dolayı hem kadın kolları genel merkezimizi hem Adıyaman il teşkilatımızın duyarlılığını kutluyorum dedi.

Kadın Kolları İl Başkanı Perihan Gümüş ise, Şuan Kovid-19 salgını süreci içerisindeyiz, Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında bu süreç çok güzel bir şekilde yönetiliyor, Kan bağışı bu süreçte daha ön plana çıktı. Bizlerde bu çorbada bir katkımız olsun istedik. Genel merkezimizin talimatıyla 81 ilde olduğu gibi Adıyaman’da da olmak üzere Kızılay’a destek olmak için buradayız.” diye konuştu.

Kadın kollarının güzel bir etkinlik oluşturduğunu ifade eden Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, Pandemi dolayısı ile Kızılay’ın kan stoklarında eksilme olduğunu belirtti.

Kan stoklarını çopğaltmak için etkinliğe katıldıklarını söyleyen Alkayış, AK Parti Kadın Kolları Genel Merkezi tarafından 81 ilde düzenlenen bu etkiliğin oldukça anlamlı buluyorum. Allah kimseyi muhtaç etmesin ama gerçekten ne kadar bir ihtiyaç olduğu ise ihtiyacı olan vatandaşlar tarafından çok iyi -bilinmektedir. Bundan dolayı kadın kollarımız vesile oldu bizlerde iştirak ediyoruz.” diye konuştu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.